Endüstriyel / Kimya Etiketleri - 1Etiket

Endüstriyel Kimya Etiketleri

Endüstriyel kimya etiketleri, kimyasal ve endüstriyel ürünler için kullanılmaktadır. İçeriğinde ürünün üretildiği firmanın tanıtımı ve ürünün kullanılması, saklanması gibi önemli detaylara yer verilmektedir. Elbette kimyasal ürün etiketlerinin üretimi, ürünün türüne ve cinsine göre ayrı şekillerde yapılmaktadır. Örnek olarak kimyasal bidonlar, kimyasal variller de gösterilebilmektedir. Hatta böcek ilacı, gübre gibi ürünlerde de etiket kullanımı söz konusudur.

Kimyasal ürünlerin satış yönetmeliği içerisinde de gübre etiketi, böcek ilacı etiketi gibi daha birçok ürünün etiketlerinin renkli ve resimli uyarılarının olması gerektiği belirtilmektedir. Endüstriyel kimya etiketleri, içeriğine göre değişkenlik gösterirken aynı zamanda kimyasal ve endüstriyel madde içeren şişelerin, bidonların ve varillerin ölçülerine göre farklı boyutlarla üretilmektedir. Aynı şekilde ürünler, renklerine göre de farklı seçeneklerle üretilmeye devam edilmektedir.

Endüstriyel kimya etiketlerinin kullanım alanları bir hayli yoğunken, bu etiketlerin üretiminde, kimyasal maddelerden etkilenmeyen hammaddelerin kullanılması çok daha faydalıdır. Bundan ötürü etiketlerin kullanımı sırasında PP opak veyahut polietilen tarzındaki dayanıklı, sağlam maddelerin kullanıldığı bilinmektedir. Etiketlerin yüksek ısıya karşı da dayanıklı olması gibi etkenlerin olduğu bilinmektedir. Bunun için yüksek ısıya karşı da yapıştırılabilen, kullanılan etikler kullanılmaktadır. Büyüme düzenleyici gibi, bitkiler için önemli olan ürünlerin etiketlemesinde de gereksinimlere odaklı bir şekilde çalışılmaktadır. Elbette üretime başlamadan önce, endüstriyel kimya etiketi nedir, bilmek gerekmektedir.

Endüstriyel Kimya Etiketleri Nedir?

Endüstriyel kimya etiketi, kimyasal ürünler içerisinde kullanılan etiketlerdir. Ürünün içeriği, kullanma talimatı ve saklama koşulları gibi önemli bilgileri içerisinde bulundurmaktadır. Ürünün, üretici markanın reklam hizmetleri için de etiketlerin kullanıldığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra endüstriyel kimya etiketlerinin özelliklerinden bahsetmek gerekirse, genel olarak kimya etiketi olarak bilinmektedir. Kimyasal ürünlerde, yani serum etiketi, karışım etiketi suda çözünür gübre etiketi olarak tanınmaktadır.

Endüstriyel kimya etiketleri için kullanılan hammaddeler, kâğıt ve plastik etiketi olarak yorumlanmaktadır. Yasal düzenlemeye bağlı kalınması gerekmektedir ve yasal düzenleme içerisinde, etiketlerin uyarı resimli ve renkli bir etiket zorunluluğu koymaktadır. Kimyasal etiketlerin, diğer etiket türlerine kıyasla daha sağlam maddelerden üretilmesi de önemlidir. Ayrıca dayanıklı maddelerin kullanılması da olması gereken noktalar arasındadır.

Etiket, kimyasal maddeler üzerinde kullanılacağından, genel olarak üretim sırasında kimyasal maddelerden zarar görmeyecek şekilde üretilmesi gerekmektedir. Üretilen ürünün cinsinin ne olduğu, sıcaklık ve soğukluk oranlarına göre dayanıklı olup olmadığına göre üretilmektedir. Bu sayede kimyasal ürün etiketleri de soğuk ve sıcak farklılıklarına göre daha dayanıklı bir biçimde hazırlanmaktadır.

Kimyasal etiketlerin, yani mantar öldürücü etiketi, gübre etiketi, büyüme düzenleyici gübre etiketi gibi seçeneklerin pürüzsüz şekilde hazırlanması gerekmektedir. Özellikleri daha detaylı şekilde incelendiğinde bu tarz etiketlerin üzerinde yazılı olması gereken yazılar da bulunmaktadır. Hatta kullanılması gereken sembollerin, yazıların varlığı da bilinmektedir. Elbette tüm bu özellikler, endüstriyel kimyasal etiketlerin çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Bundan ötürü de endüstriyel kimyasal etiketlerin çeşitlerinden haberdar olmak, ürünlere doğru etiket seçimleri yapmak gerekmektedir.

Endüstriyel Kimya Etiketleri Çeşitleri Nelerdir?

Endüstriyel kimya etiketleri, ürünlere ve ürünlerin şişelenme, ambalajlanma durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden çeşitlerinin olduğunu söylemek mümkündür ve bilindiği üzere etiketler, kimyasal ürünlerin zararlarının ne olduğu, zararlarına karşı ne gibi önemler alınmasının doğru olduğuna karşı önemli bir nokta olarak bilinmektedir. Çoğu kullanıcı, kimyasal ürünleri kullanmadan önce, ürünün etiketine bakarak yol almaktadır. Etiketlerin kullanımında birçok tarım ürününe yer verilirken, çeşitlilik ürünlerin özelliklerine göre değişmektedir. Endüstriyel kimyasal ürünlerin etiketlerinde, farklı çeşitlerle, gerekli reklamlara ve açıklamalara yer verilmektedir. Bundan ötürü kimyasal ürün etiketi denildiğinde, endüstri, sanayi ve kimya gibi alanlarda yer alan ürünler öne çıkmaktadır.

Çeşitlendirmeler, etiketlerin baskı tarzında, hammaddesine, içeriğinde bulunan detaylara göre de ayrılmaktadır. Bun göre ürününüzün talep ettiği performans özelliklerine denk gelen etiketleri bulmanız da mümkündür. Kullanım yeri, kullanılacak olan ürünün boyutu ve ebatları da endüstriyel kimya etiketleri içerisinde önemli bir nokta olarak yorumlanmaktadır. Kullanılacakları ortam, saklanacağı ve muhafaza edileceği alanların sıcaklığı ve özellikle işlem sırasında kimyasal ürünlerle temas edebilecek olmasından ötürü daha dayanaklı çeşitler bulunmaktadır. Bu da kimyasal etiketlerin içerisinde yer alan likit etiketi gibi seçeneklerin, sağlam ve uzun ömürlü etiketler olması anlamına gelmektedir.

Endüstriyel Kimya Etiketleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Endüstriyel kimya etiketlerinin kullanım alanları bir hayli geniştir. Çünkü kimyasal ürünlerin kullanım alanları da büyük bir orandadır. Bunlar hakkında detay vermek gerekirse de kimyasal ürün etiketleri, böceklerin ortamdan uzaklaştırılması için kullanılan ilaçlarda yer almaktadır. Bu yüzden böcek ilacı için birden fazla etiket tasarımı yapılmaktadır. Böcek ilacı etiketi, ilacın dolumunun yapıldığı şişeye uygun şekilde hazırlanmaktadır. Hatta içeriğinin de buna uygun şekilde belirlendiğini söylemek mümkündür.

Bu aşamada kullanım alanları içerisinde karşınıza çıkacak seçeneklerden biri de mantar öldürücüdür. Mantar öldürücü etiketleri de endüstriyel kimya etiketleri grubunda ele alınmaktadır. Bu madde için uygun dolum şişelerinin üzerine, doğru hammadde ve uygun etiketleme teknikleri kullanılarak uygulandığı bilinmektedir.

Sıvı gübre etiketlerinde kullanıldığı gibi suda çözünür gübre için de kullanılmaktadır. Kimya ürünleri içerisinde genel olarak bu tarz etiketler kullanılırken elbette kullanım alanlarına uygun olarak özelliklerin de değiştiğini söylemek mümkündür. Tarım ilacı etiketi, esans etiketi gibi önemli seçenekler olarak da sunulmaktadır. Birçok alanda, kimyasal ürünlerin doğru ve olumlu sonuçlar alınacak şekilde kullanılması, endüstriyel kimya etiketlerine bağlı olmaktadır. Bu da etiketlerin sunduğu avantajlardan faydalanmayı mümkün hale getirmektedir.

Kimya etiketleri içerisinde yer verilen mürekkep etiketi, yağ etiketi gibi etiket seçenekleri, sektörün beklentilerine de cevap vermektedir. Birçok açıdan kullanıcı deneyimlerine uygun şekilde hazırlanmaktadır. Hatta kimya etiketleri, kullanım alanlarına göre, farklı bilgiler barındırmaktadır. Bu bilgiler hem firmanın hem de ürünün hakkında verilmesi gereken önemli bilgileri içerisinde taşımaktadır.

Endüstriyel Kimya Etiketlerinde Bulunması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Endüstriyel kimya etiketlerinde bulunması gereken bilgiler hem markanın tanınması hem de tüketicilerin kullanımını kolaylaştırmak üzere düzenlenmektedir. Bilgilerin arasında zorunlu bilgilerin bulunmasının yanında, üreticinin talebine göre farklı unsurlar da bulunmaktadır. Yer alması beklenen zorunlu bilgilerden bahsetmek gerekirse de bir tarım ilacı üzerinde, hangi marka veyahut firma tarafından üretildiğine dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda üreticinin adresi, iletişim bilgileri gibi detaylar da yer almalıdır.

Ürünün etiketi üzerinde, miktarının ne kadar olması gerektiği, içeriğinde bulunan maddelerin neler olduğu önemlidir. Ayrıca söz konusu ürünün içinde bulunan maddenin yanında, karşımın da ne olduğu önemsenmelidir. Böylece kullanıcıların, doğru ürünleri kullanması ve tercihlerini en iyi şekilde yapmaları kolay hale getirilmektedir. Bunların yanı sıra kullanılan kimyasal ürün için hazırlanan kimyasal etiketlerde, zararlılık işaretlerine de yer verilmelidir. Bu liste mürekkebi etiketi, tarım ürünleri etiketi ve çok daha fazlası için de geçerli olan uyarı işaretleriyle devam etmektedir. Çünkü etiketlerin, reklam çalışmalarının yanı sıra ürünün kolay ve memnun şekilde kullanılması için yardımcı olması gerekmektedir. Olası problemleri önlemek için kullanılan endüstriyel kimya etiketlerinde, önlem ifadelerine de denk gelindiği görülmektedir.

Endüstriyel Kimya Etiketlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nedir?

Endüstriyel kimya etiketlerinde dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, etiketin, ürünün yapısına uygun olarak hazırlanmasıdır. Yani etiketin, böcek ilacı şişesine ve içeriğine göre hazırlanması çok daha doğru bir hamledir. Buna ek olarak kimya etiketleri içerisinde yer verilen etiketlerin tümünde, verilen teknik bilgilerin, kullanıcılar tarafından da anlaşılır şekilde, açıklamalarıyla birlikte eklenmesi gerekmektedir. Zorunlu olan kısımların kesinlikle eklenmesi, marka çalışmalarına özel olan görsellerin daha ilgi çekici şekilde eklenmesi beklenmektedir. Bu sayede raf içerisinde bulunan ürünler arasında öne çıkan, tercih edilen ürünlerden biri olmak mümkündür. Etiketleme kurallarına uyum sağlanırken, etiketleme dilinin, ürünün kullanıldığı ve satışının yapıldığı bölgelere uygunluğu da önemlidir.

Endüstriyel Kimya Etiketleri Fiyatları Nasıldır?

Endüstriyel kimya etiketleri, diğer etiket seçeneklerine göre daha yüksek maliyetlerle karşınıza çıkmaktadır. Ancak ürünlerin satış fiyatlarıyla kıyaslandığında, gayet makul fiyatlar olarak görülmektedir. Kimya etiketlerinin kalite ve sağlamlık konularında çok daha iyi bir seviyede olması gerektiğinden, bu konudaki fiyat aralıkları da değişmektedir. Her biri kendi içerisinde, farklı fiyatlarla öne çıkmaktadır. Hatta etiketin nasıl etiketleneceği, içeriği ve yine etiketin ebat ve boyut ölçüleri fiyatları değiştirmektedir.

Artık kimyasal ürün üretiminde, endüstri ve de kimya sanayi alanında zorunlu olan kimyasal ürün etiketi için uygun fiyat seçenekleri de hizmetlerimizle beraber uygun fiyat seçenekleriyle bir araya getirilmiştir. 1etiket.com.tr bünyesinde, farklı kategoriler içerisinde aradığınız etiket seçenekleri bulmanız söz konusudur. Ecza şişesi, tarım şişesi ve likit şişesi gibi önemli alanlara uygun etiketler, stoklarımız içerisinde memnuniyet standartlarına denk bir biçimde sunulmaktadır.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare